☞ : 36011, м. Полтава, вул. Пушкіна, 18/24, ☎ .: +380532609326  ✉ : archive_pl@arch.gov.ua  ▷ : Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45
BUDARH2.png
Державний архів Полтавської області
flag_0.png
Державний архів 
Полтавської області

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!
Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Голокост на Полтавщині у 1941-1943 рр.

Наприкінці вересня в Україні згадують одну із найтрагічніших подій, яка відбулася на її теренах – 78 років тому у київському урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли мирних громадян. Серед них були переважно євреї, а також роми, учасники радянського підпілля і партизанського руху, в’язні Сирецького концтабору, члени організацій українських націоналістів. Це не була одноразова акція. Упродовж двох років нацистської окупації це місце стало останнім більш ніж для 100 тисяч представників українського народу.

«Остарбайтери – невільники Третього Райху» (До 76-річниці визволення Полтавщини від нацистських загарбників)

Здавалося про життя невільників Третього Райху періоду Другої світової війни написано немало. Але радянські історики, висвітлюючи цю тематику, писали насамперед про ті випробовування, які зазнавали остарбайтери (ще східняки, остівці) на чужині, залишаючи за кадром їхнє життя вже після повернення на Батьківщину.

Хрещення Київської Русі – одна із вікопомних подій в історії українського народу

Утвердження християнства на Русі – тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі.

Як створювався Національний Музей – заповідник М. В. Гоголя у с. Гоголеве (Василівці) на Полтавщині

1 квітня 2019 року виповнюється 35 років відтоді як на Полтавщині почав діяти Національний Музей-заповідник славетного українського письменника М. В. Гоголя. Сьогодні частина інтелігенції уважає, що у період радянської влади усе робилося лише за вказівкою партії, без особливих ускладнень.

До питання про ставлення частини краян до подій у Чехословаччині у 1968 році (за документами Державного архіву Полтавської області)

У 1968 році Чехословацька соціалістична республіка майже вісім місяців перебувала у стані глибоких політичних потрясінь, аналогів яким в історії комуністичного руху до цього часу не було. Ці перетворення стали логічним наслідком наростання кризи у відносно благополучній країні, у політичній культурі якої глибоко укорінилися демократичні традиції.

Від звільнення Полтавщини до звільнення України (до 74-річниці звільнення України від нацистів).

28 жовтня 1944 року в ході Карпатсько-Ужгородської операції завершилося звільнення всієї етнічної української території від нацистів.

Релігійні організації національних меншин нашого краю у 1990-х роках

Із здобуттям незалежності релігійне життя в Україні, у тому числі на Полтавщині, значно активізувалося.

Обговорення проекту Конституції на Полтавщині у 1990-х роках

 «...Коли

                                                    Ми діждемося Вашінгтона

                                                    З новим і праведним законом

                                                    А діждемось – таки колись!»

 

День Європи

Відправною точкою на шляху до започаткування дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року.

Цей історичний документ направлений на об’єднання під загальним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції  Рішення щодо увічнення дати проголошення святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на саміті Ради ЄС у Мілані.

Корисні посилання

prezident.gif
vru.gif
banner_oblderzh.jpg
obl-rada.jpg
minjust_2.jpg
kmu_ua.gif
kabinetelektronservis.jpg
logo_dasu-ua.png