• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Публікації на порталі

Приклади літературних засобів вияву антисемітизму на сторінках окупаційної періодики «Голос Полтавщини» (1941-1943 рр.) як вияв агресії стосовно єврейської національної меншини нашого краю

1941 рік. У вересні німецький чобіт впевнено простував по території нашого краю. За короткий проміжок часу, до кінця вказаного місяця, була окупована вся Полтавщина. Нацисти встановили терористичний режим «нового порядку», який був не краще а подекуди і гірше свого тоталітарного радянського брата.


Відлуння «Великого терору» (за документами Державного архіву Полтавської області)

Відлуння «Великого терору» (за документами Державного архіву Полтавської області)


До Міжнародного дня захисту тварин

04 жовтня у всьому світі щорічно відзначається Міжнародній день захисту тварин. У цей день в 1226 році помер святий Франциск Ассізський. Він є засновником чернецького ордену, заступником та покровителем «братів наших менших» - тварин та птахів, а також навколишнього середовища. Згідно легенд, що дійшли до нашого часу, Франциск Ассізський володів неймовірною здатністю вступати в тісний контакт із тваринами, які не тільки не завдавали йому шкоди, а й слухалися та захищали його. Він повсякчас просив віруючих не причиняти тваринам болю та виступати в їх захист. Саме Франциску приписують розвиток такого вчення, як екологічна етика, що вивчає внутрішні цінності природи і бережливе ставлення до всього живого.


Історико-краєзнавча спадщина Віри Никанорівни Жук у документах Державного архіву Полтавської області

 У 2015 році Державним архівом Полтавської області було прийнято на державне зберігання фонд особового походження Жук Віри Никанорівни (1928 – 2008) – кандидата історичних наук, Заслуженого працівника культури УРСР, краєзнавця. 


Сторінками трагічного літопису історії рідного краю 1920-1950 рр. ХХ століття (до Дня пам’яті жертв політичних репресій)

На тлі соціально-економічних негараздів в українському суспільстві інколи можна почути заклики стосовно повернення до «кращих часів», більшість з яких апелює до минулого. Не відкидаючи позитивного значення, яке мав радянський режим для розвитку соціальної сфери, не слід забувати про зворотну сторону медалі. На зорі свого становлення тоталітарна радянська держава,  взявши на ідеологічне озброєння питання щодо пошуку класових ворогів, утвердження диктатури пролетаріату, проведення індустріалізації та колективізації сільського господарства, вирішувала питання силою. Величезна кількість людей потрапила під маховик репресій всевладних каральних структур.


© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon