• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Публікації на порталі

Від звільнення Полтавщини до звільнення України (до 74-річниці звільнення України від нацистів).

28 жовтня 1944 року в ході Карпатсько-Ужгородської операції завершилося звільнення всієї етнічної української території від нацистів. Битва за звільнення України, що тривала 680 днів і ночей, стала однією з найвидатніших сторінок світової воєнної історії й однією із найславетніших у період Другої світової.

Вогненим смерчем пронеслася війна територією України, у тому числі територією Полтавщини. Але не встигли громовиці війни відкотитися за дніпровські кручі, як на звільненій від окупантів області приймалися першочергові програми із забезпечення населення продуктами харчування та найнеобхіднішими товарами,  відбудови міст і селищ.   


Релігійні організації національних меншин нашого краю у 1990-х роках

Із здобуттям незалежності релігійне життя в Україні, у тому числі на Полтавщині, значно активізувалося. Значним поштовхом до цих процесів стало, те, що 28 червня 1996 року Верховна Рада України нарешті ухвалила Основний Закон нашої держави. У ньому чітко було закріплено основні громадянські права та свободи, у тому числі свободу віросповідання. Не стали в цьому винятком і національні меншини нашого краю.

Слід сказати, що відповідно до розпорядження Президента України від 13 травня 1992 року був утворений відділ у справах релігій при Полтавській обласній державній адміністрації, нетривалий час підпорядковувався Полтавській обласній раді. 


Обговорення проекту Конституції на Полтавщині у 1990-х роках

                                                   «...Коли

                                                    Ми діждемося Вашінгтона

                                                    З новим і праведним законом


День Європи

Відправною точкою на шляху до започаткування дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року Цей історичний документ направлений на об’єднання під загальним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції  Рішення щодо увічнення дати проголошення святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на саміті Ради ЄС у Мілані. Основна ідея загальноєвропейського дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства має відчути себе вільним у «Європейському домі».


Приклади літературних засобів вияву антисемітизму на сторінках окупаційної періодики «Голос Полтавщини» (1941-1943 рр.) як вияв агресії стосовно єврейської національної меншини нашого краю

1941 рік. У вересні німецький чобіт впевнено простував по території нашого краю. За короткий проміжок часу, до кінця вказаного місяця, була окупована вся Полтавщина. Нацисти встановили терористичний режим «нового порядку», який був не краще а подекуди і гірше свого тоталітарного радянського брата.


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon