• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Публікації на порталі

Обговорення проекту Конституції на Полтавщині у 1990-х роках

                                                   «...Коли

                                                    Ми діждемося Вашінгтона

                                                    З новим і праведним законом


День Європи

Відправною точкою на шляху до започаткування дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року Цей історичний документ направлений на об’єднання під загальним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції  Рішення щодо увічнення дати проголошення святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на саміті Ради ЄС у Мілані. Основна ідея загальноєвропейського дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства має відчути себе вільним у «Європейському домі».


Приклади літературних засобів вияву антисемітизму на сторінках окупаційної періодики «Голос Полтавщини» (1941-1943 рр.) як вияв агресії стосовно єврейської національної меншини нашого краю

1941 рік. У вересні німецький чобіт впевнено простував по території нашого краю. За короткий проміжок часу, до кінця вказаного місяця, була окупована вся Полтавщина. Нацисти встановили терористичний режим «нового порядку», який був не краще а подекуди і гірше свого тоталітарного радянського брата.


Відлуння «Великого терору» (за документами Державного архіву Полтавської області)

Відлуння «Великого терору» (за документами Державного архіву Полтавської області)


До Міжнародного дня захисту тварин

04 жовтня у всьому світі щорічно відзначається Міжнародній день захисту тварин. У цей день в 1226 році помер святий Франциск Ассізський. Він є засновником чернецького ордену, заступником та покровителем «братів наших менших» - тварин та птахів, а також навколишнього середовища. Згідно легенд, що дійшли до нашого часу, Франциск Ассізський володів неймовірною здатністю вступати в тісний контакт із тваринами, які не тільки не завдавали йому шкоди, а й слухалися та захищали його. Він повсякчас просив віруючих не причиняти тваринам болю та виступати в їх захист. Саме Франциску приписують розвиток такого вчення, як екологічна етика, що вивчає внутрішні цінності природи і бережливе ставлення до всього живого.


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon