• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Публікації на порталі

БУДНІ ПОЛТАВСЬКОГО ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНОГО ЗАВОДУ У 1943-1953 РР.

У вересні 1943 р., після визволення  Полтавщини від гітлерівських військ, почався перехід життя на мирні рейки. Необхідно було відновити промислові підприємства краю, продукція яких користувалася попитом. Увагу автора привернуло відновлення діяльності Полтавського лікеро-горілчаного заводу у перші післявоєнні роки.


Припинення продажі горілки та його вплив на сільське населення Полтавської губернії на початку ХХ ст

Багатьом людям, які проживають на теренах пострадянського простору, відома антиалкогольна кампанія, яка втілювалася в життя за ініціативи генерального секретаря ЦК КПРС М. Горбачова. Про «сухий закон»  за часів Російської імперії пересічні громадяни знають набагато менше. Відразу зазначимо, що прообраз такого заходу з’явився він не на порожньому місці. Ще у 1913 році у Державній Думі було розроблено проект закону «О мерах по борьбе с пянством».  


Від звільнення Полтавщини до звільнення України (до 74-річниці звільнення України від нацистів).

28 жовтня 1944 року в ході Карпатсько-Ужгородської операції завершилося звільнення всієї етнічної української території від нацистів. Битва за звільнення України, що тривала 680 днів і ночей, стала однією з найвидатніших сторінок світової воєнної історії й однією із найславетніших у період Другої світової.

Вогненим смерчем пронеслася війна територією України, у тому числі територією Полтавщини. Але не встигли громовиці війни відкотитися за дніпровські кручі, як на звільненій від окупантів області приймалися першочергові програми із забезпечення населення продуктами харчування та найнеобхіднішими товарами,  відбудови міст і селищ.   


Релігійні організації національних меншин нашого краю у 1990-х роках

Із здобуттям незалежності релігійне життя в Україні, у тому числі на Полтавщині, значно активізувалося. Значним поштовхом до цих процесів стало, те, що 28 червня 1996 року Верховна Рада України нарешті ухвалила Основний Закон нашої держави. У ньому чітко було закріплено основні громадянські права та свободи, у тому числі свободу віросповідання. Не стали в цьому винятком і національні меншини нашого краю.

Слід сказати, що відповідно до розпорядження Президента України від 13 травня 1992 року був утворений відділ у справах релігій при Полтавській обласній державній адміністрації, нетривалий час підпорядковувався Полтавській обласній раді. 


Обговорення проекту Конституції на Полтавщині у 1990-х роках

                                                   «...Коли

                                                    Ми діждемося Вашінгтона

                                                    З новим і праведним законом


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon