Previous Next

Серія уроків для учнів старших класів полтавських шкіл

15 лютого в Україні щорічно відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

Після завершення Другої світової війни і до 1991 року, СРСР брав участь в понад 24 локальних війнах на території 20 іноземних держав. Політичні конфронтації періоду «Холодної війни» не лише змінили геополітичну карту світу, але і розв’язали серію найжорстокіших війн другої половини ХХ століття. Громадянська війна на Кубі, війна у В’єтнамі, Чехословаччині, Афганістані – це лише незначна частина збройних виступів, невільну участь в яких доводилося брати українцям, як громадянам колишнього СРСР.

Висвітлення цих подій знайшло відображення у серії уроків для учнів старших класів полтавських шкіл. 18 та 19 лютого 2020 року заступник директора-начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Полтавської області Т. Пустовіт разом з головним архівістом  Т. Воскобійник провели уроки для учнів 9-11 класів Полтавської ЗОШ № 7 імені Т. Г. Шевченка та Полтавського багатопрофільного ліцею №1 імені І. П. Котляревського. За допомогою мультимедійних засобів, було продемонстровано фотосвітлини, відео, документи зазначеного періоду. Архівістам вдалося провести паралелі між війнами ХХ століття і військово-політичними подіями сучасності.

День вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав разом з учнями, дав змогу акцентувати увагу молодого покоління на тому, що сила нації в її самобутності, причетності до власної державності.


Друк   E-mail