Previous Next

Всеукраїнський тиждень права у Державному архіві Полтавської області

У рамках Всеукраїнського тижня права 13 грудня у державному архіві відбулося практичне заняття з використанням архівних документів 1930-х років для учнів гуманітарного класу Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. П. Котляревського.

Учні, під керівництвом свого вчителя Е. Г. Фісуна та заступника директора державного архіву Т. П. Пустовіта, опрацювали кілька справ фонду «Кущового народного суду Полтавського міського району», які були  пов’язані з різного роду крадіжками, здебільшого харчових продуктів, іноді у мізерній кількості. Аналізуючи документи 1930-х років, старшокласники коментували доцільність заведення і розгляд судових справ, робили власні висновки.

Документи свідчили, що під час Голодомору 1932-1933 років людей масово засуджували до 10 років ув’язнення за крадіжки 10 картоплин з колгоспного поля та «за колоски», а також за антирадянську агітпцію. До в’язниць, приміром, потрапляли навіть за зрізування колосків із власного, а не з колгоспного поля (це називалося «псуванням врожаю»).  

Співпраця Державного архіву Полтавської області та Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І. П. Котляревського відбувається вже багато років за кількома напрямками, але таке практичне заняття з учнями проведено уперше.


Друк   E-mail