• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!

Шановні співвітчизники!

Від імені колективу Державного архіву Полтавської області та від себе особисто вітаю Вас із Днем Захисника Вітчизни!

Подвиги захисників Вітчизни – це та велика і велична правда історії. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина.

Бажаю Вам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень у нелегкій праці.

З повагою

Директор                                                      В.В. Гудим

 

14 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

День захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

То – прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю, та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя.

Україна більше не буде відзначати чужого свята 23 лютого. Президент України Петро Порошенко своїм указом скасував День захисника Вітчизни. Натомість глава держави задля вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості установив інше свято – щороку 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, УПА та українських козаків, будуть відзначати ще й День захисника України.

„Ви знаєте, що я вирішив оголосити Днем захисника Вітчизни не 23 лютого. Ми обрали свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня. То – наше козацьке свято! Я розумію, за багатолітньою звичкою жінки ще будуть вітати своїх чоловіків 23-го. Тут кожен вирішуватиме сам, але державно-політичного забарвлення день 23 лютого віднині і назавжди позбавлений”, – наголосив Петро Порошенко.

Зрозуміло, що день Покрови обрали не даремно. Традиційно саме в це православне свято українці вшановували та славили воїнів-захисників. І така традиція бере початок ще з часів Київської Русі. Для козаків Покрова була заступницею. Оберігає Пресвята Богородиця й нинішніх воїнів. Вони та й уся Україна, підносячи руки до небес, прохають у Всевишнього миру. З такими молитвами у день великого православного свята звертатимуться священнослужителі та віряни кожного храму. Цього дня у церквах звучатимуть молебні за захисників України.

14 жовтняне буде звичайним „червоним” днем у календарі. Це – одне з найбільших державних свят. Свято нескорених. Бо попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.

 

Захисники України – це не лише військовослужбовці. Сьогодні, на захист власної землі постав практично кожен. Тому захисники – це всі українці, всі небайдужі, свідомі громадяни, які працею, сумлінною професійною діяльністю, волонтерською роботою забезпечують економічний, гуманітарний, інформаційний захист держави. Всі, хто вболіває за її долю, подальше майбутнє й працює на її благо та розвиток, допомагає бійцям на Сході, опікується родинами військовослужбовців та загиблих Героїв тут, на місцях. Саме 14 жовтня має стати виявом поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності.


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon