• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Всеукраїнський тиждень права

У ГРУДНІ ПРОЙДЕ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

Права людини в сучасному світі - це не просто актуальна тема, це проблема. Людство, що пройшло крізь бійню двох світових війн, безлічі кривавих локальних конфліктів і пережило жорстокі диктатури, дійшло висновку, що не може бути миру і злагоди на землі, не може бути організованого цивілізованого життя без поваги до людини, її прав, свобод і потреб. Про це в перші повоєнні роки і було заявлено в документі, сама назва якого свідчила про увагу, яку відтепер приділятимуть дотриманню прав людини світовою спільнотою, - Загальній декларації прав людини, 1948 року. А день її прийняття Генеральною асамблеєю ООН, 10 грудня, відзначається як День прав людини. З 2008 р. його святкує і Україна. Тоді відповідним Указом Президента було започатковане щорічне проведення Всеукраїнського тижня права.

Метою проведення Тижня права є підвищення загального рівня правової культури, виховання у громадян поваги до закону і прав людини, вдосконалення правової освіти населення.

Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження № 627-p від 31 серпня 2016 року „Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права”.

Як зазначено у постанові, захід відбудеться 5-9 грудня.

Серед запланованих заходів:

- проведення у навчальних закладах Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, організація у навчальних закладах, закладах культури, військових частинах тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання тощо);

- організація виступів у ЗМІ з питань реалізації і захисту прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції;

- проведення навчання, лекцій, бесід з працівниками підприємств, установ та організацій з питань реалізації і захисту прав людини;

- проведення лекцій, бесід в установах виконання покарань з питань реалізації і захисту прав людини, забезпечення через мережу громадських приймалень та юридичних клінік надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини;проведення книжкових виставок, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту, ознайомлення з матеріалами, представленими на них;

- проведення науково-практичних конференцій, семінарів, зустрічей за круглим столом, дискусій, майстер-класів провідних юристів, присвячених проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб;

- організація проведення виставки-форуму „Правники — суспільству”;

- проведення  Міжнародного правничого конкурсу імені В. М. Корецького.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31 серпня 2016 р. № 627-р

Київ

Про затвердження плану заходів з проведення 
у 2016 році Всеукраїнського тижня права

1. Затвердити план заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права, що додається.

2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям:

забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів у межах коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством;

розробити до 1 жовтня 2016 р. галузеві та регіональні плани заходів щодо участі у проведенні у 2016 році Всеукраїнського тижня права.

Прем’єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 72

 

                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 31 серпня 2016 р. № 627-р

ПЛАН
заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права

1. Провести у навчальних закладах Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

МОН, Мін’юст, МВС, обласні та Київська міська держадміністрації.

9 грудня.

2. Організувати та провести у навчальних закладах, закладах культури, військових частинах тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання тощо).

МОН, Мін’юст, МВС, Мінкультури, Міноборони, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

5—9 грудня.

3. Організувати виступи у засобах масової інформації з питань реалізації і захисту прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, заінтересованих громадських та міжнародних організацій.

5—9 грудня.

4. Провести навчання, лекції, бесіди з працівниками підприємств, установ та організацій з питань реалізації і захисту прав людини.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю заінтересованих громадських та міжнародних організацій.

5—8 грудня.

5. Провести лекції, бесіди в установах виконання покарань з питань реалізації і захисту прав людини.

Мін’юст за участю Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

5—9 грудня.

6. Забезпечити через мережу громадських приймалень та юридичних клінік надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю заінтересованих професійних об’єднань правників, громадських та міжнародних організацій.

5—9 грудня.

7. Організувати проведення книжкових виставок, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту, ознайомлення з матеріалами, представленими на них; оформлення у військових частинах, навчальних закладах, закладах культури, інших установах та організаціях тематичних стендів.

Мінкультури, Мін’юст, МОН, МВС, Держкомтелерадіо, Міноборони, обласні та Київська міська держадміністрації за участю заінтересованих громадських та міжнародних організацій.

5—9 грудня.

8. Провести науково-практичні конференції, семінари, зустрічі за круглим столом, дискусії, майстер-класи провідних юристів, присвячені проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, народних депутатів України, діячів науки і культури.

Мін’юст, МОН, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Національної академії правових наук, Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук.

5—9 грудня.

9. Організувати проведення виставки-форуму “Правники — суспільству”.

Мін’юст за участю Координаційної ради молодих юристів України при Мін’юсті.

7—8 грудня.

10. Провести Міжнародний правничий конкурс імені В. М. Корецького.

Мін’юст за участю Координаційної ради молодих юристів України при Мін’юсті, Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук.

5—8 грудня.

11. Організувати показ художніх та документальних фільмів про права людини та правозахисну діяльність в Україні.

Мінкультури, Держкомтелерадіо.

5—9 грудня.

12. Організувати розміщення на офіційних веб-сайтах інформаційних банерів та їх наповнення матеріалами, що стосуються проведення Всеукраїнського тижня права.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги.

5—9 грудня.

13. Інформувати молодь та дітей з питань реалізації і захисту прав людини під час проведення заходів просвітницького характеру, зокрема під час виконання програм молодіжних та дитячих громадських організацій.

Мінмолодьспорт.

5—9 грудня.

14. Провести просвітницько-інформаційні лекції-бесіди у рамках всеукраїнських національно-патріотичних заходів, спрямованих на формування ціннісних орієнтирів і громадської самосвідомості.

Мінмолодьспорт.

5—9 грудня.

15. Сприяти широкому висвітленню в засобах масової інформації заходів з проведення Всеукраїнського тижня права.

Держкомтелерадіо, обласні та Київська міська держадміністрації.

5—9 грудня.


10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини

10-го грудня весь світ відзначає Міжнародний День захисту прав людини, адже саме цього дня Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Процес формування прав людини пройшов довгий шлях свого розвитку, тісно пов'язаний з історією розвитку суспільства. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

До створення цього універсального документу не існувало ефективного та дієвого механізму захисту основоположних і невід’ємних прав людини. Особливо гострим стало питання захисту прав людини після Другої світової війни. Увесь світ тоді об’єднався заради однієї спільної мети – створення єдиної міжнародної системи захисту прав людини.

У Преамбулі Загальної декларації прав людини Генеральна Асамблея зазначила, що „проголошує цю Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією”.

Ще одним міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

Україна, будучи державою-членом Ради Європи, 17 липня 1997 року ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколи до неї. Згідно преамбули Конвенції вона має на меті забезпечити загальне та ефективне визнання прав людини, проголошених Генеральною Асамблеєю ООН у Загальній декларації прав людини.

Конвенція не лише спрямована на захист широкого спектра громадянських та політичних прав, а запровадила ефективний механізм забезпечення прав особи, що зокрема передбачає право на індивідуальне звернення за захистом порушених прав.

Сьогодні Україна, як і весь світ, стикнулась із особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Окупація Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, порушення прав людини цією державою на тимчасово окупованій території України АР Крим, агресія Російської Федерації на сході України, численні терористичні акти та військові конфлікти по всьому світу свідчать про неспроможність як окремих держав, так і світової спільноти забезпечити на належному рівні захист прав людини і основоположних свобод. Тому як ніколи суспільство має згуртуватись для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення  сприятливих та безпечних умов життя в усьому світі.

 

 


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon