• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Проведення оглядової екскурсії для студентів Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка

27 листопада 2018 року для студентів груп ГД-112, 113 за спеціалізацією «документознавство та інформаційна діяльність» гуманітарного факультету ПОЛНТУ імені Юрія Кондратюка була проведена оглядова лекція-проспект «ДАПО – духовна скарбниця та цінне джерело з історії краю. Керівник екскурсійної групи – кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Людмила Чередник.

Лекцію проводив старший науковий співробітник відділу інформації та використання документів Вячеслав Сушко. Присутні ознайомилися із історичною канвою, яка передувала створенню архівної установи, можливістю громадян досліджувати історію краю за документами НАФ. Основна увага акцентувалася на характеристиці та демонстрації архівних документів. Для слухачів були продемонстровані рекрутські списки Хорольського повіту Полтавської губернії із автентичним текстом, метричні книги православних церков, які датуються першою половиною ХІХ століття.

Цікавість студентської молоді викликали листи остарбайтерів на Батьківщину, яких  було примусово вивезено до країн Третього Рейху та його сателітів під час Другої світової війни. Увагу студентів також не оминули і видання науково-довідкового фонду ДАПО: газети «Полтавський день», «Полтавский весник», офіційний часопис «Полтавские губернские ведомости». Видання які демонструвалися, датовані початком ХХ століття. Серед популярних питань, які викликають інтерес майбутніх фахівців – загальна кількість документів,у державному архіві, шляхи дослідження історії власної родини, раритетні видання та унікальні документи, які зберігаються в установі.                       


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon