• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Проведення оглядової екскурсії для школярів

29 листопада 2018 року для школярів комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа-інтернат» спортивного профілю І-ІІІ ступенів у читальному залі корпусу № 1 Державного архіву Полтавської області було проведено оглядову лекцію на тему: «ДАПО – духовна скарбниця та цінне джерело з історії краю». Завітали до установи учні 7-А класу,  керівник групи – учитель історії, Юлія Тимошенко. Загальна кількість слухачів – 16 осіб.

Лекцію проводила головний архівіст Тетяна Воскобійник. Присутнім розповіли про історію створення установи, особливий акцент був зроблений на генеалогічних матеріалах державного архіву. Школярі мали можливість ознайомитися із метричними книгами Ільїнської православної церквb с. Меченки Пирятинського повіту Полтавської губернії за 1864-1879 роки.

Історичну лакуну дореволюційного періоду було доповнено презентацією видань Полтавщини другої половини ХІХ - початку ХХ століття, які є на зберіганні у науково-довідковому фонді ДАПО. Із документального масиву радянського періоду були показані справи фонду ф.р.-2020 (Полтавського кущового народного суду). Документи стосувалися трагічної сторінки у житті українства у ХХ столітті – свідчення судові вироки періоду Голодомору 1932-1933 років. Особливе зацікавлення в учнівської молоді викликала демонстрація листів остарбайтерів, яких насильно вивозили на примусові роботи до Німеччини та країн-сателітів Третього Рейху у 1942-1943 роках.       


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon