• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Документальна виставка „З історії православної церкви на Полтавщині”

  28 лютого 2017 року у Державному архіві Полтавської області відкрито документальну виставку „З історії православної церкви на Полтавщині”, присвячену 25-річчю відновлення Богослужінь у Святоуспенському кафедральному соборі. У заході взяли участь Високопреосвященнійший Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського Патріархату, настоятель Святопокровської церкви м. Полтави УПЦ Київського Патріархату протоієрей отец Миколай Храпач;учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І.П. Котляревського, представники громадськості та ЗМІ, працівники державного архіву та ін. 

15 січня 1992 року виконавчий комітет Полтавської обласної ради прийняв рішення про передачу уцілілої за радянських часів дзвіниці Успенського собору полтавській релігійній громаді Української автокефальної православної церкви. 7 квітня 1992 року тут відновили богослужіння, яке було заборонено з 20-х років минулого століття. 

На виставці представлено 52 архівних документи (40 – фото та 12 текстових документів) з історії Святоуспенського кафедрального собору, його впливу на культурно-духовне життя Полтави та різнопланову діяльність Полтавської єпархії УПЦ Київського патріархату і, зокрема, священиків Святоуспенського собору, у наш час.   


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon