• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Документальна виставка «Всеукраїнський референдум 1991 року – знакова подія в історії України» (до 25-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму 01 грудня 1991 року щодо проголошення незалежності України)

01 грудня 2016 року на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили прагнення жити в незалежній державі, зробивши її незворотнім фактом історії. Більше 90%  громадян України на питання бюлетеня про те, чи підтверджують вони незалежність України відповіли «Так, підтверджую». Акт про незалежність України підтвердили близько 95% жителів Полтавської області.

До відзначення цієї знаменної дати та на виконання Плану заходів Полтавської обласної державної адміністрації, Плану виставкової діяльності Державного архіву Полтавської області на 2016 рік полтавські архівісти підготували виставку архівних документів. 

На виставці представлено 42 документи  (з них 20 текстових) за період   1987 – 2016 років. Виставка архівних документів підготовлена на основі документів Центрального державного архіву вищих органів влади України (м. Київ) та  Державного архіву Полтавської області.

Виставка побудована за хронологічним принципом і складається із двох розділів. У першому розділі представлено документи, що відображають суспільно-політичний розвиток та національне та духовне відродження України, у тому числі Полтавщини наприкінці 1980-х – початку 1990-х років: Закони УРСР «Про мови в Українській РСР» (28 жовтня 1989 р.), «Про вибори депутатів місцевих рад народних депутатів в Українській РСР» (29 жовтня 1989 р.); «Декларація про державний суверенітет України (16 липня 1991 р.), постанова Верховної Ради України «Про проголошення незалежності України» (24 серпня 1991 р.); світлини останніх років перебудови: мітинги та масові акції демократичних сил, у тому числі підняття національного прапора у Полтаві, заходи зі вшанування пам’яті Тараса Шевченка та ін.

Другий розділ виставки розповідає про організацію, проведення та наслідки Всеукраїнського референдуму 01 грудня 1991 року. Серед представлених документів: постанова Верховної Ради України «Про проведення Всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України» (11 жовтня 1991 р.), розпорядження голови Полтавської обласної Ради народних депутатів «Про проведення Всеукраїнського референдуму з питань про проголошення незалежності України» (15 жовтня 1991 р.), рішення виконавчого комітету Полтавської обласної Ради народних депутатів «Про кошторис видатків на проведення Всеукраїнського референдуму, порядок фінансування і витрат коштів» (30 жовтня 1991 р.), рішення виконавчого комітету Полтавської обласної Ради народних депутатів «Про звернення облвиконкому у зв’язку з проведенням Всеукраїнського референдуму» (28 листопада 1991 р.), рішення виконавчого комітету Полтавської обласної Ради народних депутатів «Про встановлення синьо-жовтого прапора біля будинку обласної Ради народних депутатів» (28 листопада 1991 р.), звернення представників робітничих комітетів до трудівників Полтави (листопад 1991 р.), звернення колегії обласного управління народної освіти та обласного комітету профспілки працівників освіти і науки до педагогічної громадськості Полтавщини (листопад 1991 р.), бюлетень для голосування на Всеукраїнському референдумі (01 грудня 1991 р.), повідомлення Центральної виборчої комісії по виборах Президента України та з Всеукраїнського референдуму про результати голосування на референдумі 01 грудня 1991 р., протоколи комісії з Всеукраїнського референдуму про результати підрахунку голосів у м. Полтаві, Лубнах, Кременчуці (грудень 1991 р.) тощо.


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon