• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Документальна виставка „Любіть Україну, як сонце любіть…” до 25-ї річниці проголошення незалежності України

22 серпня 2016 року Державний архів Полтавської області представив документальну виставку „Любіть Україну, як сонце любіть…” до 25-ї річниці проголошення незалежності України. 

Виставка складається із трьох розділів.

У першому розділі представлено документи, що відображають процеси державотворення у першій чверті ХХ ст. Тут, зокрема містяться знакові документи періоду української революції (1917-1921): ІV Універсал Центральної Ради (22 січня 1918 р.), Акт злуки УНР та ЗУНР (22 січня 1919 р.); титул видання «Устрій Української держави. Проекти конституції Української Народної Республіки» (1920 р.), низка документів розповідає про соціально-політичні процеси на Полтавщині: відкриття пам’ятника І. П. Котляревському (1903 р.), видання першої україномовної газети на Наддніпрянщині «Хлібороб» (1905 р.), діяльність Революційної української партії на Полтавщині, відвідання М. С. Грушевським м. Полтави (1913), програма Шевченківського вечора у Миргороді (1918 р.) тощо.

У другому розділі представлено документи, що засвідчують боротьбу краян проти більшовицького режиму в 1920-1940-х рр., соціально-політичні процеси другої половини 1980-х-початку 1990 рр. в Україні. У розділі, зокрема представлено участь полтавців в українському повстанському та націоналістичному русі.

У третьому розділі містяться документи, які свідчать про державотворчі процеси на сучасному етапі. Окремий блок джерел відображає розвиток конституційного процесу на Полтавщині у 1990-х, події на революції Гідності, процеси декомунізації, участь краян в АТО, пошанування героїв тощо. 


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon