• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

23 листопада 2017 року взято участь у роботі круглого столу „Пам'ять про Голодомор 1932-1933 років як чинник консолідації Української нації”

23 листопада 2017 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся круглий стіл „Пам'ять про Голодомор 1932-1933 років як чинник консолідації Української нації”, співорганізатором якого був Державний архів Полтавської області. 

       Заступник директора-начальник відділу Державного архіву Полтавської області Пустовіт Т. П. виступив із доповіддю „Участь архівістів у підготовці обласного тому „Національної книги пам’яті”.

Захід проведено на виконання Указу Президента України №523/2016Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу”. У заході взяли участь представники органів державної влади, науковці Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, представники ЗМІ, громадськості, студенти.

       Учасники заходу малитакож можливість ознайомитися з документальною виставкою „Голодомор. Геноцид 1932-1933. Пам’ятаємо”, де полтавські архівісти представили 50 архівних документів та світлин. Презентовані документи розповідають про причини, що призвели до Голодомору в Україні у 1932-1933 роках, а також перебіг і наслідки тих трагічних подій: постанови партійних та радянських органів стосовно проведення хлібозаготівельної кампанії та застосування різних репресивних заходів до „саботажників” цих кампаній (у т. ч. занесення населених пунктів, які не виконували здирницькі плани заготівель хліба  на так звану „чорну дошку”); звернення голови Писарівської сільгоспартілі ім. Шевченка Новосанжарського району від 10 травня 1932 року до голови ВУЦВКу Г.І. Петровського та лист Миргородського районного відділення ДПУ від 14 травня 1932 р. про продовольчі труднощі на Полтавщині; вироки Кущового народного суду Полтавського міського району громадянам за крадіжки продуктів харчування; карта України, на якій визначено області найбільших демографічних втрат; копії актових записів громадянського стану про смерть від голоду у 1932-1933 рр. тощо.


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon