• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Виставки

Періодичні демократичні видання про конституційний процес у період Незалежності

(1990-ті)

Злочини тоталітарного режиму на Полтавщині: мовою документів (до 80-річчя «Великого терору» в Україні)

Комуністичний режим, який у 1919 році насильницьким шляхом встановився на обширах колишньої Російської імперії, тотально знецінив особистість і саме життя людини. Створена більшовиками «для захисту революції» Надзвичайна комісія  – ЧК виродилася у монстра, що незабаром залив кров’ю всю країну. Упродовж десятиліть органи ЧК, як і їх наступники ДПУ – НКВС – КДБ виступали знаряддям абсолютного Зла комуністичного режиму. Це Зло полягало навіть не в жорсткостях і масштабах як таких. У сучасному світі терором нікого вже не здивуєш. Іпостасі зла інші.

З історії преси на Полтавщині

«Полтавські губернські відомості»- перше періодичне видання Полтавщини

    Об’єктивне та всебічне дослідження історії української преси та друкарської справи є сьогодні надзвичайно актуальним. У час бурхливого розвитку електронних технологій такі дослідження (незважаючи на значну географічну розпорошеність джерел) дозволять краще зрозуміти епоху, зокрема, культурний та духовний світ наших попередників, у найближчій перспективі створити унікальний інформаційний банк даних багаторічних публікацій, а відтак - ефективно використовувати зібраний пласт інформації у педагогічно-виховному процесі.    

Історик-архівіст Віра Никанорівна Жук

(до 90-річчя з дня народження)

Революція гідності в документах і матеріалах (до 4-ї річниці початку Євромайдану)

Починаючи з 21 листопада 2014 року наша держава щорічно відзначає День гідності та свободи. Відповідний Указ президента України було підписано напередодні 13 листопада. Саме цього доленосного дня тисячі простих українців піднялися проти свавілля, корупції, засилля у владному олімпі президента В. Януковича та його сім’ї. Об’єктивні причини виступу були зумовлені різким поворотом керівництва держави у зовнішньополітичному курсі – призупинення угоди про асоціацію з ЄС, орієнтація у міждержавних зносинах на Російську Федерацію. Пасіонарність української людності виявилася дуже значною рушійною силою виступів.

© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon