• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Виставки

З історії преси на Полтавщині

«Полтавські губернські відомості»- перше періодичне видання Полтавщини

    Об’єктивне та всебічне дослідження історії української преси та друкарської справи є сьогодні надзвичайно актуальним. У час бурхливого розвитку електронних технологій такі дослідження (незважаючи на значну географічну розпорошеність джерел) дозволять краще зрозуміти епоху, зокрема, культурний та духовний світ наших попередників, у найближчій перспективі створити унікальний інформаційний банк даних багаторічних публікацій, а відтак - ефективно використовувати зібраний пласт інформації у педагогічно-виховному процесі.    

Історик-архівіст Віра Никанорівна Жук

(до 90-річчя з дня народження)

Революція гідності в документах і матеріалах (до 4-ї річниці початку Євромайдану)

Починаючи з 21 листопада 2014 року наша держава щорічно відзначає День гідності та свободи. Відповідний Указ президента України було підписано напередодні 13 листопада. Саме цього доленосного дня тисячі простих українців піднялися проти свавілля, корупції, засилля у владному олімпі президента В. Януковича та його сім’ї. Об’єктивні причини виступу були зумовлені різким поворотом керівництва держави у зовнішньополітичному курсі – призупинення угоди про асоціацію з ЄС, орієнтація у міждержавних зносинах на Російську Федерацію. Пасіонарність української людності виявилася дуже значною рушійною силою виступів.

Документальна виставка до 50-річчя виходу в світ видання „Історія міст і сіл Української РСР. Полтавська область”

Постановою ЦК КП України від 29 травня 1962 року на теренах УРСР була розпочата грандіозна робота по створенню ще одного фундаментального циклу енциклопедичних видань – „Історії міст і сіл Української РСР”. Видання було приурочене до 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції на Україні.

Полтавська обласна редакційна колегія „Історії міст і сіл Української РСР” була створена згідно з постанови бюро Полтавського обкому КП України від 18 червня 1962 року. Спершу до її складу увійшло 11 осіб – працівники партійних та радянських органів, викладачі вузів м. Полтави, інших установ, у тому числі Полтавського обласного державного архіву.

Документальна виставка "Віхи нашої Незалежності"

До 26-ї річниці Незалежності України

© 2018 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon