• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Виставки

Хрещення Київської Русі – одна із вікопомних подій в історії українського народу (до 1030-річчя Хрещення Київської Русі)

Утвердження християнства на Русі – тривалий складний процес, що розтягнувся у часі на багато століть, пройшовши у своєму розвитку кілька важливих стадій: спонтанного проникнення християнських ідей і цінностей до язичницького середовища, боротьби християнства та інших світових релігій за сфери впливу, проголошення християнства державною релігією Київської Русі.

Християнизація Русі завдяки географічному положенню країни (суміжність з Чорним морем і невелика віддаль від Близького Сходу), почалася з раннього проникнення християнства вже за перших віків по Хрещенню Русі на територію сучасної України.

Періодичні демократичні видання про конституційний процес у період Незалежності

(1990-ті)

Злочини тоталітарного режиму на Полтавщині: мовою документів (до 80-річчя «Великого терору» в Україні)

Комуністичний режим, який у 1919 році насильницьким шляхом встановився на обширах колишньої Російської імперії, тотально знецінив особистість і саме життя людини. Створена більшовиками «для захисту революції» Надзвичайна комісія  – ЧК виродилася у монстра, що незабаром залив кров’ю всю країну. Упродовж десятиліть органи ЧК, як і їх наступники ДПУ – НКВС – КДБ виступали знаряддям абсолютного Зла комуністичного режиму. Це Зло полягало навіть не в жорсткостях і масштабах як таких. У сучасному світі терором нікого вже не здивуєш. Іпостасі зла інші.

З історії преси на Полтавщині

«Полтавські губернські відомості»- перше періодичне видання Полтавщини

    Об’єктивне та всебічне дослідження історії української преси та друкарської справи є сьогодні надзвичайно актуальним. У час бурхливого розвитку електронних технологій такі дослідження (незважаючи на значну географічну розпорошеність джерел) дозволять краще зрозуміти епоху, зокрема, культурний та духовний світ наших попередників, у найближчій перспективі створити унікальний інформаційний банк даних багаторічних публікацій, а відтак - ефективно використовувати зібраний пласт інформації у педагогічно-виховному процесі.    

Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Розробник: Divilon