• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Виставка «Товариству Просвіта – 150 років»

12 грудня 2018 року Державний архів Полтавської області презентував документальну виставку «Товариству Просвіта – 150 років» присвяченій ювілею створення організації.

Виставка експонувалася у залі Філія ПАТ  «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава», вул. Європейська, 49. Виставка складається із 50 документів, з них 10 текстових. Документи охоплюють період кінця ХІХ століття до 2018 року.   

На виставці були присутні керівники структурних підрозділів Полтавської ОДА, представники громадськості, засобів масової інформації, регіональних організацій Всеукраїнського об’єднання «Просвіта».

Виставка складається із двох головних розділів. У першому представлені документи та матеріали, які розповідають про становлення та розвиток просвітянського руху на Полтавщині (Статут Просвіти 1917 року, афіші печатка Полтавського українського клубу), витинки із періодичних видань про українізацію навчальних закладів, улаштування курсів з української мови, проведення лекцій та вистав; портрети місцевих діячів товариства «Просвіта 1917-1921 рр., Грицька Коваленка, Олекси Левитського, Володимира Щепотьєва та ін.

У другому розділі презентовані документи, що свідчать про діяльність Полтавського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка на сучасному етапі. Тут містяться документи про заходи просвітян з утвердження в області української мови,  з пошанування пам’яті  І. Мазепи, Т. Шевченка,  С. Петлюри.

На останніх стендах розміщені документи, які розповідають про участь полтавської делегації в урочистих заходах Всеукраїнського товариства «Просвіта» у Львові 8 грудня 2018 року (покладення квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка, нагородження президентом України голови Полтавського обласного товариства «Просвіта» М. Кульчинського «Орденом за заслуги ІІ ступеня» та ін).             


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Created by Divilon