• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Документальна виставка, присвячена 92-ій річниці з дня трагічної загибелі С. В. Петлюри

25 травня  2018 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації було відкрито документальну виставку «Він – з когорти вождів», присвячену 92-й річниці з дня трагічної загибелі С. В. Петлюри.

На заході були присутні: заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, державні службовці, краєзнавці, представники ЗМІ, громадськості.  

На виставці представлено 48  документів  (з них 11 текстових) за період 1902-2017 років.

Архівісти представили документи про полтавський період життя С. В. Петлюри: джерела про навчання у Полтавському духовному училищі та Полтавській духовній семінарії, участь майбутнього провідника нації в українській семінарській громаді та Революційній українській партії (РУП); світлиниа деяких викладачів духовної семінарії, учнів старших класів, яких було виключено із навчального закладу в 1902 р. внаслідок політичних заворушень, місця дореволюційної Полтави (вул. Загородня, приміщення духовної семінарії), пов’язані з родиною Петлюр тощо.

Окрім того експонується підбірка архівних документів, що розповідають про державотворчу і громадську діяльність С. В. Петлюри у період української революції 1917-1921 рр.: Універсал Директорії УНР про злуку Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою (22 січня 1919 р.), Декларація Директорії УНР (26 грудня 1918), Закон «Про Державну Українську грошову одиницю» (6 січня 1919 р.), постанова Ради Народних Міністрів УНР про становище на Україні у зв’язку з єврейськими погромами (18 серпня 1919 р.), Відозва Головного отамана військ УНР, голови Директорії УНР С. В. Петлюри до населення України (1921 р.), посвідчення Симона Петлюри - члена Генерального Секретаріату Української Центральної Ради (1917). На світлинах цього розділу - перший склад Генерального Секретаріату Центральної Ради (1917), учасники Українського військового з’їзду в Києві (1917 р.), документи періоду Директорії УНР.

Ряд документів присвячені еміграційному періоду життя Головного отамана військ УНР, національно-визвольному руху в Україні у першій половині 1920-х рр. та пошануванню пам’яті очильників української революції на Полтавщині.

Виставка підготовлена на виконання Указу Президента України №17/2016 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Під час підготовки до проведення виставки використовувалися документиЦентрального державного кінофотофоноархіву ім. Г. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади України, Державного архіву Полтавської області.


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2019 Державний архів Полтавської області
Created by Divilon