• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Революція гідності в документах і матеріалах (до 4-ї річниці початку Євромайдану)

Починаючи з 21 листопада 2014 року наша держава щорічно відзначає День гідності та свободи. Відповідний Указ президента України було підписано напередодні 13 листопада. Саме цього доленосного дня тисячі простих українців піднялися проти свавілля, корупції, засилля у владному олімпі президента В. Януковича та його сім’ї. Об’єктивні причини виступу були зумовлені різким поворотом керівництва держави у зовнішньополітичному курсі – призупинення угоди про асоціацію з ЄС, орієнтація у міждержавних зносинах на Російську Федерацію. Пасіонарність української людності виявилася дуже значною рушійною силою виступів.

За період листопада 2013-лютого 2014 року через Майдан пройшли тисячі наших громадян. Влада використавши елементи насилля та примусу, озброєні загони силовиків намагалася розігнати мітингувальників. Близько 100 осіб заплатили своїм життям за свою позицію та кращу долю для нашої держави.

Але логіка історичного процесу незворотна. Колишній гарант Конституції, котрий присягав на вірність українському народові вчинив негідно, залишивши країну та її громадян у найважливіші моменти.  Режим був повалений. Україну охопила хвиля змін – у суспільній свідомості громадян, які відчули себе цілісною політичною нацією, не побоялися кинути виклик владі, жертвувати собою задля досягнення загальнолюдських та національних ідеалів. 


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2018 Державний архів Полтавської області
Created by Divilon