• Eng
  • Рус
  • Укр

До уваги громадян, які бажають отримати архівні послуги!

Інформація щодо оформлення запитів та роботи читальних залів розміщена у рубриці"ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН".

Документальна виставка до 50-річчя виходу в світ видання „Історія міст і сіл Української РСР. Полтавська область”

Постановою ЦК КП України від 29 травня 1962 року на теренах УРСР була розпочата грандіозна робота по створенню ще одного фундаментального циклу енциклопедичних видань – „Історії міст і сіл Української РСР”. Видання було приурочене до 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції на Україні.

Полтавська обласна редакційна колегія „Історії міст і сіл Української РСР” була створена згідно з постанови бюро Полтавського обкому КП України від 18 червня 1962 року. Спершу до її складу увійшло 11 осіб – працівники партійних та радянських органів, викладачі вузів м. Полтави, інших установ, у тому числі Полтавського обласного державного архіву.

У полтавському томі „Історії міст і сіл Української РСР” вміщено 58 нарисів (про всі міста, найвизначніші селища міського типу), 25 довідок економічних характеристик районів та 347 довідок про села – центри сільських рад. У кінці 1967 року полтавський том вийшов у світ і обласна редколегія припинила свою роботу. Фактично редколегія діяла з червня 1962 року по 1968 рік, але у фонді редколегії (ф.р.-8661), який і зберігається в ДАПО, зібрано матеріали з історії Полтавської області і за інші хронологічні періоди. Було сформовано 855 одиниць збереження із усіх документальних із усіх документальних матеріалів та 73 папки фотоілюстрацій.    

У 2017 році виповнюється 50 років з дня виходу видання „Історія міст і сіл Української РСР. Полтавська область”. Попри наявність левової частки ідеологічної складової, видання не втратило своєї актуальності і на сьогодні.  


Весь контент доступний за ліцензією  Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше

© 2018 Державний архів Полтавської області
Created by Divilon